Vyfarbite sa na jeseň

Všetky ročné obdobia sa nesú v znamení rôznych farieb a odtieňov. Pre jar sú typické svieže pastelové farby, pre leto sú to zas o niečo živšie a sýtejšie odtiene. V jeseni sa dostávajú do popredia prevažne tmavšie tóny, hlavne zemitých farieb. Aké farby sa dostanú do popredia na jeseň 2015? Ktoré z nich by nemali chýbať vo vašom šatníku?

Začneme klasickými farbami, ktoré sú pre jeseň typické. V tomto čase síce prichádzajú žiarivé farby v podobe opadaných listov zo stromov, no spolu s nimi prichádzajú aj všedné a šedivé dni. Sivá farba z módy nevymizne pravdepodobne nikdy. Hodí sa prevažne na jeseň a zimu a môže si ju dovoliť naozaj každá žena. Ak sa obyčajná a trošku nevýrazná sivá nestala vašou obľúbenou, môžete siahnuť po metalických kúskoch, čiže lesklých variantách.

Keď už sme spomenuli lístie, farby ako bordová, žltá či horčicová sú dokonalými príkladmi toho, ako vytvoriť pekné farebné kontrasty. Dokážu vniesť život do šedivých a pochmúrnych dní. V takomto prípade môžete outfit doplniť tmavými alebo čiernymi džínsami. Kabelka a topánky môžu ísť ruka v ruke s odtieňmi týchto jedinečných farieb.

Tento rok sa v rámci jesene a zimy dostávajú do módy aj rôzne iné, nie až tak typické farby. Do kolekcií svetových módnych domov vniesli pekný a zaujímavý nádych farby ako ružová alebo svetlomodrá, iným názvom „babyblue“. V popredí sú aj pudrové farby, ktoré sú síce svetlé a tlmené, no predsa len so sebou nesú nejaký živý prvok a sú výraznejšie. Ak sa predsa len rozhodnete vpustiť tieto tóny do svojho šatníka, dávajte pozor na to, s akými farbami ich budete kombinovať. Pokiaľ sa jedná o pudrové a svetlé farby, mali by ste v outfite nechať vyniknúť predovšetkým tie. Doplniť ich môžete svetlejšími kúskami, a to napríklad v béžovej či bielej farbe.

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.