V hlavnej úlohe: sukňa

V minulom článku sme si povedali, že nosenie sukní v zime nie je nič ojedinelé. Hlavne si treba dávať pozor na to, aby sme sa obliekli teplo a predišli tak nachladnutiu či nepríjemnej chrípke. V dnešnom článku nájdete pár tipov pre predstavu, ako vykúzliť pekné a jedinečné outfity, v ktorých bude hrať hlavnú úlohu práve sukňa.

Pokiaľ chcete, aby bola sukňa stredom pozornosti, určite investujte do takej, ktorá aj vás na prvý pohľad očarí a vyrazí vám dych. Veď o to predsa ide. Dávajte si ale pozor na kvalitný materiál a tiež na strihy, ktoré lichotia vašej postave. Okrem tohto sa vyvarujte aj vzorom, ktoré by mohli zvýrazniť partie, ktoré nechcete. Takéto sukne sú ozdobou samy o sebe, preto ich kombinujte s jednofarebnými topmi, napríklad košeľami. Vznikne tak outfit, ktorý môžete pokojne nosiť aj do zamestnania.

Šperky a kabelku môžete zvoliť vo farbách sukne alebo vzoru, ktorý na nej je. Poprípade siahnite po krémových odtieňoch alebo čiernej.

Ďalším tipom je prelínanie odtieňov jednej farby. Zvoľte si farbu, do ktorej sa v daný deň chcete obliecť alebo ktorá sa vám proste páči. Ďalšie kúsky, ktoré chcete využiť, kombinujte v jej odtieňoch. Povedzme napríklad, že si vyberiete hnedú farbu. Môžete investovať do kratšej, koženej alebo koženkovej, hnedej sukne, ku ktorej zvolíte blúzku v inom hnedom odtieni. Celok dotvoríte povedzme svetlohnedým hrubým kabátikom, aby vám nebola zima a do ruky zvolíte čiernu kabelku. Obuv sa môže niesť opäť v odtieňoch hnedej farby alebo zvolíte čiernu, aby ladila s kabelkou. Ak si veľmi nepotrpíte na bižutériu a doplnky, vyhľadajte blúzku či košeľu s peknými a výraznými gombíkmi alebo vzorom.

Pokiaľ patríte k ženám, ktoré majú prirodzene výrazný pás, môžete nosiť sukne pokojne aj bez opasku. Zvoľte napríklad nejaký pekný výrazný pulóver alebo rolák, povedzme v magentovej alebo horčicovej farbe a k tomu pridajte čiernu dlhú sukňu. Pulóver či rolák nechajte pod sukňou, t.j. v tomto prípade voľte sukňu s vysokým pásom. Na dotvorenie dojmu zvoľte mohutný náhrdelník s veľkými kameňmi, ktorý zvýrazní krk a zároveň dodá šťavu hornej časti tela.

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.