Typy postavy. Aký je ten váš?

Typy postavy sú niečo, čo pozná zaručene každá žena. Každá správna žena totiž vie, že pokiaľ pozná ten svoj charakteristický tvar tela a dokáže mu porozumieť, má vyhraté na plnej čiare.

I keď je tvar tela celkom bežný pojem, len máloktorá zo žien presne vie, aký je ten jej. Pritom je to jedna z najlepších vecí, ktorú môžete využiť vo svoj prospech. Platí to hlavne pre ženy, ktoré majú sem-tam nejaké to kilo navyše alebo len skrátka nie sú so svojou postavou úplne spokojné a stotožnené. Každá silueta je iná a oplýva jedinečnou krásou. Niet na svete škaredej ženy. Pokiaľ ale chcete vedieť, ako svoje krivky vyzdvihnúť a urobiť z nich svoje prednosti, určite si pozrite charakteristiky nižšie uvedeným typov postáv.

Základnými sú dokopy štyri, no niekedy sa môžete stretnúť aj s vyšším či nižším číslom. Hlavné štyri sú teda jablko, hruška, presýpacie hodiny a pravítko. Troška čudné názvy. Začnime ovocím.

  • Pre ženy s postavou v tvare jablka sú charakteristické okrúhle t.j. guľaté črty v hornej časti tela. Horná časť tela totiž býva často širšia oproti tej spodnej. Pri tomto tvare tela sa tuk ukladá prevažne do vrchných častí, preto má tento typ siluety dlhé a zväčša štíhle nohy.

  • Pokračujme teda hruškou. Táto silueta bola v staroveku uznávaná a považovaná za ženský ideál krásy a mnohokrát sa s týmto názorom stretnete aj dnes. Horná časť tela je pomerne užšia ako tá nižšia a v tomto prípade sa tuk logicky ukladá do spodných partií. Tieto ženy však môžu staviť na úzky pás, ktorý je ich prednosťou.

  • Kto by nepoznal krásnu Marilyn Monroe, ktorá sa preslávila nielen vďaka peknej tvári, ale hlavne vďaka svojej postave v tvare presýpacích hodín? Byť ako presýpacie hodiny v preklade znamená, že máte úzky pás a horná časť tela sa rovná dolnej časti tela. Pás tieto dve časti oddeľuje a nechá ich vyniknúť samostatne. U mnohých mužov je práve toto ideálom.

  • Ako už z názvu vyplýva, pravítkom budú tie dámy, ktorých silueta akoby "splývala". To znamená, že rozdiel medzi hornou a spodnou časťou tela je minimálny, ba dokonca niekedy nebadateľný a postava môže evokovať pocit jednej línie. Na druhej strane sú tieto dámy naozaj štíhle.

Tak čo, aký je váš typ postavy?

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.