Tajomstvo minimalizmu

Minimalistickému štýl sa stal v posledných rokoch veľmi obľúbeným. Tento štýl môžete nájsť nielen v obliekaní, alebo aj v architektúre a mnohí ľudia ho vyznávajú aj ako životný štýl. Čo to teda ten minimalizmus vlastne je?

V móde sa charakterizuje čistota tvarov, strihov a netreba zabúdať na jemné, menej výrazné, ba priam až nenápadné farby. Veľa tiež robí druh materiálu. Štýl spojený s jemnosťou a elegantnosťou. Tento štýl sa môže zdať na prvý pohľad nezaujímavý a nevýrazný, no buďte si istí, že dokáže maximálne zaujať. Pôsobí nevtieravo a prirodzene. Veď nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása.

Minimalistická móda je jednoduchá a nenápadná, no zároveň aj pekná a elegantná. Je ideálnou voľbou, pokiaľ už máte dosť vyčačkaných a gýčových vecí. Hodí sa nielen do bežného dňa. Minimalistickým outfitom nič nepokazíte ani na pohovore či inej spoločenskej udalosti, kde by sa mal dodržiavať istý kódex a vynechanie určitého typu oblečenia. Čo sa týka farieb, prevažujú kombinácie bielej, čiernej, sivej, béžovej či krémovej a hnedej, vo všetkých odtieňoch.

Keďže základom outfitu sú nenápadné kúsky v nie veľmi výrazných farbách, určite sa oplatí staviť na doplnky akými sú napríklad hodinky, šperky, poriadna kabelka a lodičky, klobúk či okuliare. Okrem vyššie uvedených farieb sú obľúbenými aj jemné pastelové farby. Minimalizmus nie je otázkou jednej sezóny. Takéto kúsky sú priam nesmrteľné a dokážu sa v móde udržať aj niekoľko rokov. Dá sa povedať, že sú nadčasovými kúskami.

V prvom rade si zaobstarajte jednoduché topy. Žiadne výstredné potlače ani nič podobné. I keď sú rifle vaším obľúbeným kúskom, skúste radšej staviť na biele, čierne či béžové nohavice, ktoré dokážete kombinovať. V zimnom období by mal aj váš kabát vyzerať striedmo a pokiaľ chcete outfit oživiť, môžete ho zvoliť v pastelových farbách alebo odtieňoch hnedej farby. Topánky by mali byť jednofarebné a pôsobiť jednoducho a zároveň elegantne. Najlepšou voľbou je listová kabelka do ruky alebo crossbody kabelka, ktorú môžete nosiť aj cez rameno.

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.