Rolák a trenčkot: dokonalá jesenná dvojka

Rolák. Pod týmto pojmom si určite každý predstaví to isté - nejaké tričko, najčastejšie s dlhým rukávom, ktoré má aj golier - poprípade si predstavíte kúsok, ktorý nás rodičia nútili nosiť v chladnom období keď sme boli malí. Môže sa ale jednať aj o top s golierom, ktorý ale spomínané rukávy nemá.

Niektorí sa tomuto kúsku oblečenia možno vyhýbajú, no niektorí si ho nevedia vynachváliť. Istým faktom ale je, že okrem ponča je túto jeseň aktuálnym a veľmi žiadaným módnym kúskom aj už práve spomínaný rolák a módne domy ho radi využívajú vo svojich nových kolekciách.

Pod kabátom alebo bundou dokáže dobre zahriať a nahradí aj šatku či tenký šál. Môžete ho nosiť s bedrovými džínsami alebo džínsami s vyvýšeným pásom. Skvelým doplnkom, ktorý ho dokáže vyzdvihnúť je masívny náhrdelník, ktorý môže byť v rovnakom farebnom odtieni alebo s ním môže tvoriť zaujímavý kontrast. Do pozornosti ho dáte hlavne s vlasmi zopnutými do chvosta alebo drdolu. Môžete ho vrstviť s ďalšími kúskami, ako sú napríklad svetre či kardigány. Možností je naozaj neúrekom a je len na vás, ktorú si zvolíte. Čo sa týka materiálu, ten je rôzny. Obľúbené sú hlavne tie z bavlny alebo vlny.

Keď už bol spomenutý aj kabát, pre jeseň je práve jeden druh tohto odevu charakteristický: je ním trenčkot. Trenčkot nie je taký klasický kabát. Je to skôr plášť, ktorého typickou vlastnosťou je odolnosť materiálu a hlavne jeho nepremokavosť. Vďaka týmto funkciám je do jesenného počasia ako stvorený. Dĺžka takéhoto plášťa zvyčajne dosahuje kolien. Drvivú väčšinu z nich nájdete so zapínaním na gombíky a taktiež opaskom na viazanie.

Prvé takéto plášte sa začali vyrábať ešte pred prvou svetovou vojnou a slúžili predovšetkým pre armádnych vojakov. Postupom času však tento kúsok našiel svoje nadčasové uplatnenie takmer v každom ženskom, ale aj mužskom šatníku. Okrem jesenného sychravého počasia ho môžete využiť aj v jarnom období. Obľúbenými farbami trenčkotu sú odtiene hnedej, béžovej a taktiež odtieň ťavej srsti.

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.