Plavky pre každý typ postavy

Obdobie festivalov plných hudby, penových párty pod holým nebom a teplých dní strávených pri vode s kamarátmi či rodinou sa nenávratne blížia a pokiaľ patríte k skupinke ľudí, ktorí si leto nevedia predstaviť bez lenošenia pri vode či mori, určite si hovoríte, že nové plavky na novú sezónu by určite neboli na škodu.

Aké faktory však zvažujete popri ich kúpe? Záleží vám len na tom, či sa vám páčia alebo rady stavíte na niečo, čo je práve hitom sezóny?

Každý typ postavy je jedinečný, každému jednému pristane niečo iné. Pokiaľ chcete svoju postavu vystaviť na obdiv a zamaskovať nedokonalosti, určite by ste mali vyzdvihnúť svoje prednosti. Ak patríte k ženám, ktoré majú menšie prsia a vyhovuje vám push-up podprsenka, riešenie je očividné. Ak sa však chcete cítiť pohodlne, voľte svetlejšie odtiene, žiarivé sýte farby a rôzne aplikácie, napríklad volániky či vzory. Mali by mať ramienka, aby opticky naznačovali plnší dekolt. V prípade, že sa chcete opáliť, stále si ich môžete zastrčiť. Tiež by mali byť dvojdielne.

V opačnom prípade, ak máte plnší dekolt, môžete si dovoliť nielen plavky dvojdielne, ale aj tie v celku. Hlavné je, aby mali dostatočne veľkú podporu pre váš dekolt a aby ste sa v nich cítili pohodlne. Nemali by byť veľmi priliehavé. Tu môžete staviť aj na farby tmavé, ktoré zužujú. V tomto prípade je ideálne si ich viazať dozadu.

Ak ste slečna či dáma plnších tvarov, nezúfajte, každá postava má svoje osobité čaro. Tomuto typu postavy veľmi svedčia jednodielne plavky v štýle retro, aké môžeme vidieť aj na úžasnej a nezabudnuteľnej Marilyn. Vyskúšajte prevažne tie v tmavších odtieňoch farieb. Môžu obsahovať aj retro bodky alebo prúžky. Pri vzoroch buďte opatrné. Môžu totiž rozširovať.

Pokiaľ je vaša postava naopak, veľmi štíhla, určite zvoľte plavky s rafinovaným strihom, vzormi a tie, ktoré sú vcelku. Napríklad strihy, ktoré sú asymetrické a majú výkroje po bokoch. Dobrou voľbou sú tiež bikini s brazílskym strihom nohavičiek, ktoré urobia sexy dojem.

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.