Parížsky chic

Ráno sa prebudíte do slnečného dňa, chytro urobíte zopár kozmetických úprav, nasadíte si helmu a popri jazde na vašej červenej Vespe zachytávate lahodnú vôňu ovocných croissantov a čerstvých bagiet. Možno ani len netušíte, koľko ľudí na vás s úžasom pozerá a hovorí si: ,,Tak táto žena je skutočná Parížanka."

Je niekoľko rokov - ba priam storočí - známe, že francúzske ženy sa o seba vedia starať, dokážu si vyhraniť svoj vlastný štýl, že žijú zdravý život a že majú neskutočný cit pre módu. Parížanky dbajú nielen o svoj zovňajšok, ale aj o svoje vnútro a o svoju dušu. Sú to ženy sebavedomé a poväčšine aj samostatné. Poznajú svoju cenu a ani vo sne im nenapadne ponížiť sa.

Ako to ale tieto ženy robia? Ako to, že vždy a v každej situácii vyzerajú tak skvelo a úžasne? Odpoveď je jednoduchá - v šatníku majú niekoľko základných, ale zato nadčasových kúskov, ktoré sa dajú jednoducho kombinovať a ktoré neskôr obmieňajú výraznými doplnkami alebo inými kúskami oblečenia.

Napríklad kúsky ako biele bavlnené tričko s čiernymi pruhmi, ktoré je nielen pekné, ale aj pohodlné. Ďalej to môže byť blejzer v námornickej modrej farbe, ktorý si môžete prehodiť cez seba cez chladné letné večery. V daždivom a sychravom jesennom počasí vás ochráni béžový trenčkot na zapínanie vo forme gombíkov, ktorý môžete stiahnuť opaskom.

Mohutné čierne okuliare, ktoré vám sadnú ako uliate, poslúžia nielen ako provizórna čelenka, keď vám začnú padať vlasy do tváre. Ich hlavnou úlohou je zakryť tmavé kruhy pod očami, pokiaľ sa chystáte vybehnúť napríklad do obchodu. V šatníku istotne nesmú chýbať ani malé čierne, ktoré dokonalo kopírujú jej siluetu a v ktorých vyzerá ako bohyňa. So spodnými časťami odevu si starosti veru nerobí. Stačia jej jedny alebo dve poriadne džínsy. Najlepšie priliehavé a boyfriend džínsy.

Lodičky určite čierne a lesklé, ktoré sa hodia ku všetkému. Na šperky si veľmi nepotrpí, nechce pôsobiť gýčovo. No prvkom, na ktorý ale určite dopustiť nedá, sú perly. Pravá Parížanka má doma aspoň jeden šperk, v ktorom sú perly zakomponované.

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.