O crossbody kabelkách - a nielen o nich

Clutch, crossbody, tote - poznáte tieto názvy? Patria medzi veľkú skupinu označení pre dámske kabelky. V dnešnom článku sa pozrieme, ako sa odlišujú jednotlivé druhy kabeliek a povieme si niečo viac o fenoméne "crossbody".

Dámske kabelky sú na prvý pohľad jednoduchá téma. Väčšina žien ich rozdeľuje medzi tie, ktoré sa nosia v ruke alebo na predlaktí a tie, ktoré sa nosia na ramene - buď klasicky, alebo crossobody. Práve crossbody kabelky sa v poslednom čase tešia veľkému obdivu.

Sú malé, jednoduché a zároveň aj štýlové. Zmestí sa do nich všetko to, čo práve v daný deň potrebujete. Tie najnevyhnutnejšie veci ako napríklad mobilný telefón, kľúče od bytu, peňaženka alebo rúž. Veci, ktoré musíte mať stále pri sebe, ak chcete ísť s kamarátkou na kávu, keď by ste rady zavítali do mesta na zmrzlinu alebo zašli s priateľmi do kina. Crossbody kabelky sa stali neodmysliteľným kúskom módy, ktorý nosia ženy v každom ročnom období a s veľkou radosťou.

Nechuť vláčiť so sebou veľké a preplnené kabelky, ktoré sú často nazývané aj čierna diera, tú pozná každá z nás. Niekedy však treba tieto druhy kabeliek nechať doma a vytasiť práve ich menšiu a nenápadnejšiu sestru.

Obľúbenými sa stali hlavne vďaka svojej veľkosti a možnostiam, ako ich nosiť. Môžete si ich jednoducho prehodiť cez rameno, prehodiť si ich cez telo alebo elegantne chytiť do ruky, pokiaľ majú možnosť odnímateľného remienku alebo reťaze. Remienky vyzerajú zväčša športovejšie, reťaze dodávajú luxusnejší a ženskejší nádych. Výnimka však môže potvrdzovať pravidlo.

No a ak práve nemáte chuť na crossbody, môžete si vybrať z množstva iných tvarov a určení. Tak napríklad:

Backpack - klasický batoh alebo vak, ktorý poznáme nielen zo školských čias.

Bucket - veľká priestranná kabelka, najčastejšie s otvoreným vrchom a hrubým remeňom.

Clutch - malá, podlhovastá kabelka obdĺžnikového tvaru, ktorá sa drží v ruke a je určená predovšetkým na večer.

Frame - stredne veľká a obdĺžniková kabelka podobná peňaženke určenej na mince.

Minaudiere - určená na večer, do ruky, väčšinou pokrytá korálikmi alebo kryštálmi.

Quilted - podobná crossbody kabelkám, vyzerá akoby bola vyrobená z prešívanej látky.

Satchel - uzatváranie hore s remienkom, podobná vintage školským aktovkám, na prednej strane môže obsahovať aj dva remienky.

Tote - veľká otvorená kabelka s dvoma úchytkami.

Wristled - vyzerá podobne ako clutch kabelka akurát má k sebe pripevnený remienok, vďaka ktorému ju môžete nosiť na zápästí.

a stará známa Crossbody - malá až stredná veľkosť, rôzne tvary, nosí sa prevesená cez telo.

Prajeme príjemný výber!

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.