Nesmrteľné retro je späť!

Modely s nádychom retra sa z módy nevytratili po skončení 30., 40., 50., ba dokonca ani 60. rokoch. Pretrvali až dodnes a na svete je aj v tejto dobe pomerne dosť ľudí, ktorým tento štýl ulahodil a podľa ktorého prispôsobujú nielen svoje obliekanie, ale aj životný štýl. Práve nesmrteľné retro sa znova vrátilo a zažíva opätovný boom.

A čo to retro vlastne je? V skratke to je jeden zo zastaralých štýlov minulého storočia, ktorý bol pretavený nielen do oblečenia, ale aj do bývania a umenia. Viaceré prvky tohto štýlu sú overenou klasikou, ktorá je nadčasová. Niektoré typické druhy oblečenia, ktoré sa nosilo v minulých rokoch minulého storočia, by sme mohli definovať takto: šaty po kolená s krátkym alebo 3/4 rukávom, s kvetinovým alebo bodkovaným vzorom, nohavice s vysokým pásom, saténová blúzka, dlhá áčková sukňa po kolená v rôznych farbách a vzoroch, veľké mohutné okuliare napríklad v tvare mačacích očí, čelenka či šatka a mnohé ďalšie.

V prípade, že vás tento štýl oslovil už dávnejšie a chceli by ste skúsiť niečo podobné, no neviete, akými outfitmi začať, ponúkame vám malého sprievodcu, ako na to. Pokiaľ máte rady kvetinový vzor, siahnite po blúzke s týmto motívom, ktorú si zapravíte do dlhej áčkovej sukne v podobnej farbe. Napríklad zvolíte tmavomodrú alebo čiernu blúzku s kvetinovým vzorom a k tomu zladíte tmavomodrú sukňu. K farebnej áčkovej sukni tiež môžete zvoliť nátelníky s odhalenými ramenami a véčkovým výstrihom, pokojne aj s čipkou.

Pokiaľ sú vašou srdcovkou šaty, zaručene vyhraté máte s výberom bielych s čiernymi bodkami alebo modrých s bielymi bodkami. K bielym zvoľte červené lodičky a k modrým naopak lakované čierne. Najlepšie také, ktoré majú aj remienok. Ak ste zástankyňou nohavíc, zvoľte farebné, s vysokým pásom a pokiaľ je možné, tak aj voľnejšieho strihu. Práve k nim dopasujte bavlnenú blúzku, ktorú si tesne nad vašim pásom zaviažete na uzol. Alebo blúzku vymeňte za krátky látkový bandeau top a nohavice si vyhrňte do 3/4 ich dĺžky.

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.