Malé čierne

Malé čierne. Slovné spojenie, ktoré sa dostalo do povedomia žien po celom svete už pred rokmi. Čo sa ale pod týmito záhadnými slovami ukrýva? Nejedná sa predsa o nič iné, ako o čierne šaty, poprípade minišaty.

Kúsok, ktorý by sa mal nachádzať v šatníku každej ženy, ktorá si chce z času na čas vyraziť niekam do mesta do baru a ženy, ktorá chce byť obletovaná mužmi z každej strany. Platí tu však jedno pravidlo. Šaty by mali byť primerané každej postave a sadnúť jej ako uliate. Hovoríme teda o šatách, vďaka ktorým bude žena vyzerať a cítiť sa ako skutočná femme fatale.

Dnes už môžete nájsť naozaj rozmanité druhy šiat. Základom je, aby boli čierne. V dĺžke a strihu máte prakticky voľnú ruku pretože iba vy viete, čo vám sadne najlepšie a v čom sa cítite pohodlne. Môžete zvoliť jednoduché a nenáročné alebo sa rozhodnúť pre tie, ktoré majú na sebe rozličné čipkované vzory. Máte možnosť si tiež vybrať z rôznych aplikácií, ktorými sú napríklad náhrdelníky, ktoré sú pripevnené najčastejšie v oblasti krku. Môže sa jednať aj o zdobenie celých šiat korálikmi alebo retiazkami, ktoré vytvárajú ornamenty. V dnešnej dobe máte naozaj z čoho vyberať.

Ak už máte tie svoje malé čierne vybrané, je čas prejsť na doplnky. Je treba si uvedomiť, že ak siahnete po šatách, ktoré už sú samy o sebe doplnkom, t.j. majú na sebe dostatočne veľké a do očí bijúce aplikácie, netreba to ďalej siliť. Stačí si dať malé nevýrazné náušnice a poprípade ešte niečo na ruku. Jednoduchý náramok alebo prsteň. Pokiaľ máte na šatách zlaté alebo strieborné doplnky, ďalšia bižutéria alebo šperky by mali byť jednotné. Neskúšajte kombinovať striebro a zlato. Nie vždy to musí vyzerať dobre.

Pokiaľ ste si naopak vybrali jednoduché šaty, môžete sa s doplnkami vyhrať. Nebojte sa siahnuť po masívnom náhrdelníku či visiacich náušniciach. Avšak pozor! Nikdy tieto dva prvky nekombinujte spoločne.

Topánky by mali byť ideálne na vysokom opätku a niesť sa v čiernej farbe, no nemali by vyzerať veľmi vulgárne. Čo sa týka kabelky, rovno zabudnite na mohutné a veľké, do ktorých sa vám zmestí celá domácnosť. Voľte radšej niečo menšie. Ideálnou voľbou sú tie, ktoré si dáte cez plece alebo vezmete do ruky.

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.