Čo na srdci, to na tričku

Potlače na oblečení tu vždy boli, sú a ešte dlho budú, ak vôbec niekedy vymiznú z módy. Jedná sa o veľmi obľúbený prvok hlavne medzi tínedžermi, no nikde nie je napísané, že by ich mali nosiť len oni. Práve naopak.

Potlač a vzory dokážu vyčarovať aj z obyčajného a fádneho kúsku oblečenia ozajstný skvost a navyše sa dokážu pekne pohrať aj s vašou postavou. Kde-tu pridať to, čo chýba a ubrať tam, kde ubrať treba.

Pred nejakým časom boli v móde tričká a tielka s rôznymi kreslenými a komiksovými postavičkami a nebolo tomu dávno, keď sa začali vo veľkom nosiť aj tričká s rôznymi nápismi. Takéto kúsky nemajú len jednu funkciu. Môžu tiež vyjadrovať váš názor alebo postoj k nejakej téme alebo vašu náladu bez toho, aby ste museli niečo povedať. Vtipnými nápismi určite zabodujete v každej situácii. Dokonca aj v škole či práci, pokiaľ to teda vaša pracovná pozícia umožňuje a nemusíte sa držať predpísaného dresscodu.

Nielenže je takéto oblečenie príjemné a pohodlné, dokáže vás miestami vrátiť aj do detských čias. Byť dospelým neznamená, že sa nemôžete na chvíľu vrátiť v čase a zaspomínať si. Móda je predovšetkým hra a človek by mal nosiť hlavne to, čo sa mu páči a v čom sa cíti dobre. Všetko ostatné ide bokom, pretože ak sa vám daný kúsok nepáči a nie je pre vás pohodlný, verte, že sa to odzrkadlí na celkovom dojme a napokon aj na vás.

Okrem potlačí sú na oblečení obľúbené aj pruhy, ktoré majú rôzne funkcie a s vašou postavou urobia doslova divy! Pokiaľ ste nízka, voľte užšie pruhy, pokiaľ ste vysoká, poobzerajte sa po tých širších. Vertikálne pruhy dokážu akúkoľvek postavu predĺžiť a šikmé pruhy sú zase vynikajúcim pomocníkom pre ženy s väčšími veľkosťami.

I keď sú pruhy dobrým pomocníkom, dokážu niekedy urobiť viac škody ako osohu a vašej postave pridať niekoľko kíl navyše. Aj v tomto prípade platí dávať si pozor a príliš vzory nekombinovať. Pokiaľ chcete dať do popredia pruhované oblečenie, voľte k nemu jednoduché a ľahko kombinovateľné kúsky.

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.