Ako sa stať bohémkou

Bohémom môže byť nazývaný napríklad človek, ktorý žije netradičný život alebo je umelcom akéhokoľvek druhu. Typickým znakom pre bohémsky štýl života je trávenie času v spoločnosti druhých. Takíto ľudia si užívajú život plnými dúškami a so všetkým, čo k tomu podľa nich patrí.

Vzdušné a voľne vejúce maxišaty, kvetinové a batikované vzory, prípadné prvky etno-štýlu, čipkované blúzky, kožené crossbody kabelky so strapcami či nadčasový klobúk. Aj tieto prvky patria do bohémskeho štýlu. Do štýlu slobody.

Z čoho by mal teda pozostávať šatník? Určite to budú voľné a vzdušné materiály a oblečenie. Môžete siahnuť po voľných bavlnených topoch v zemitých alebo živších farbách, najlepšie bez rukávov. Po rôznych blúzkach s kadejakými vzormi - či už s rukávmi krátkymi, dlhými alebo dokonca žiadnymi.

Na hlave nesmie chýbať klobúk alebo kvetovaná čelenka. Pokiaľ ste z tých, ktorým pokrývka hlavy nevyhovuje, siahnite po dobrých okuliaroch, ktoré sa hodia k vašemu typu tváre. Ako prívesok či náhrdelník môžete použiť aj lapač snov, ktorý prevlečiete cez koženú šnúrku. Ak nechcete na krku žiaden prívesok, zaobstarajte si peknú vzorovanú šatku, ktorú si na krk voľne uviažete. Náušnice môžu byť minimalistické ale aj výrazné, no dávajte si pozor, nech sa nesú v spomínanom štýle. Môžu byť s pierkami, kryštálmi či kameňmi. Dobrým doplnkom pre tento štýl sú aj prstene - s kryštálmi, liečivými kameňmi, ručne vyrobené z drôtiku a kamienkov. Fantázii sa medze nekladú.

V rámci spodných dielov sa môžete obliecť do sukní - mini alebo dlhších, kľudne aj z brúsenej kože. Nápadité tuniky môžete kombinovať s legínami a priliehavými nohavicami. Medze sa nekladú ani džínsom. Aj tie v majú v bohémskom štýle svoje miesto. Pekne vyniknú s bielou blúzkou s odhalenými ramenami alebo háčkovaným topom.

Kožené kotníkové čižmičky sú viac než len vítané. Prejsť sa po meste môžete aj v sandálkach, ale aj tie by mali byť kožené alebo obsahovať nejaké kožené prvky. Ďalšou dobrou voľbou sú nízke alebo vysoké gladiátorky na šnurovanie.

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.