Ako sa starať o kabelku?

Kabelky sú určite neodmysliteľnou súčasťou života každej ženy. Zohrávajú v ňom dôležitú úlohu. Slúžia na uloženie dôležitých vecí, ktoré musíme mať neustále pri sebe pre každý prípad, alebo jednoducho ako módny doplnok, ktorý pekne dotvorí celý outfit.

Existuje nespočetne veľa druhov kabeliek a tašiek. Môžete si o tom prečítať v článku špeciálne venovanom tejto téme. Dnes si ale povieme ako sa o ne starať a kde ich uchovávať, aby vám vydržali čo najdlhšie a čo najdlhšie vyzerali ako práve kúpené. Začneme váhou. V menších kabelkách by ste nemali nosiť zbytočne veľa vecí. Len to najnutnejšie - ako je mobil, peňaženka, doklady, kľúče a podobne. Poprípade ešte veci, ktoré v ten deň potrebujete. Ak už dopredu viete, že budete v daný deň potrebovať viacej vecí ako obyčajne, siahnite po väčšej alternatíve.

Čo sa týka vzhľadu, lakované druhy by ste nemali vystavovať mrazu a celkovo nízkym teplotám. Môže sa stať, že vám lak popraská, a to určite nechcete. Tiež ich nie je dobré ich napríklad sušiť pri veľmi teplých miestach. Opäť môže nastať spomínané popraskanie. Pokiaľ chcete nosiť kabelky v chladnejších obdobiach, no bojíte sa, že sa s nimi môže niečo stať, skúste impregnáciu. Špeciálne prípravky určené priamo na tento účel dostanete v obchodoch s obuvou a im podobným.

Zlaté, strieborné a celkovo všetky metalické aplikácie je potrebné z času na čas vyčistiť a vyleštiť. Vyzerá to krajšie a lepšie, ak sa lesknú. Taktiež si dávajte pozor na vodu. V mnohých prípadoch môže nastať korózia kovových častí.

Kabelky by sa mali po čase obmieňať, aby sa veľmi nepoškodili a zotrvali v čo najlepšom stave čo najdlhšie. Určite tiež nechcete, aby si ľudia mysleli, že máte doma len túto jednu, i keď patrí k vašim obľúbeným.

Dôležité je aj ich vnútro. Treba ho zbaviť nečistôt a smeti, ktoré sa tam môžu nachádzať. Čas od času by ste mali vnútro "preprať", respektíve očistiť ho navlhčenou handričkou. Môžete použiť aj trocha mydlovej vody. Následne necháte vyschnúť v izbe alebo na balkóne. Dávajte ale pozor na príliš veľké teplo alebo zimu.

Kabelky môžete uchovávať aj v šatníku, no mali by ste ich tiež nechať "vetrať". Väčšinou dostanete pri nákupe aj špeciálne vrecko proti prachu a ďalším nečistotám, vďaka ktorému môžete nechať kabelku bezpečne niekde uloženú v izbe.

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.