Ako sa starať o bižutériu?

Bižutéria je niečo, čo slúži na oživenie outfitov, na vyzdvihnutie toho, čo máme radi. Je to taká čerešnička na torte, ktorá môže človeku pomôcť, no pri nesprávnej kombinácii aj uškodiť. Jej najväčšou výhodou je určite cena, vďaka ktorej si môžeme dovoliť vlastniť nespočetne veľa takýchto kúskov.

Či už sa jedná o napichovacie alebo visiace náušnice, prstene, náhrdelníky, retiazky, náramky alebo brošne. Okrem ceny tu zohráva ďalšiu hlavnú úlohu aj rozmanitosť dizajnu, tvarov, druhov materiálu a iných faktorov, ktoré nás ovplyvňujú pri jej kúpe. V dnešnom článku si povieme zopár tipov a rád, ako s takýmito v úvodzovkách šperkami zaobchádzať, aby sa nezničili a aby ste ich mohli používať o niečo dlhšie.

Bižutéria by sa mala nosiť najmä príležitostne. To ale neznamená, že ju nemôžete nosiť každý deň. To nie, práve naopak, akurát by ste ju mali obmieňať a z času na čas váš obľúbený kúsok nahradiť iným, ktorý je taktiež vášmu srdcu blízky. Tieto skvosty totiž nie sú vyrábané z tak kvalitného materiálu a komponentov ako šperky, preto sa rýchlo opotrebujú a zničia.

Ďalej je na mieste aj opatrná manipulácia. Preto s nimi narábajte opatrne a nehádžte svoje kúsky ledabolo, sem a tam. Vyčleňte si pre nich osobité miesto na nočnom stolíku, poličke či inom kuse nábytku, poprípade ich skladujte v šperkovnici alebo malých vrecúškach.

Takéto kúsky by ste nemali mať na sebe ani pri činnostiach akými sú šport, spánok, kúpanie sa a podobne, pri ktorých im hrozí väčšia záťaž a môžu sa roztrhnúť, prasknúť či rozbiť.

Taktiež jednotlivé kúsky neumiestňujte blízko seba a hlavne sa vyhýbajte ich kontaktu s vodou. Vo väčšine prípadov sa môže stať to, že vám dané kúsky zašednú alebo zhrdzavejú a v takomto prípade už nedokážete kúsok nijako zachrániť.

Kovové časti, najmä tie pozlátené a postriebrené, by sa nemali vystavovať tvrdým a ostrým predmetom, ktoré môžu spôsobiť ich poškriabanie.

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.