Aká farba sa k vám hodí?

Leto už nám pomaly klope na dvere a už je načase vytiahnuť zo skríň štýlové kúsky, ktoré tam ležali niečo vyše roka. Denná teplota nám stúpa čoraz vyššie a vyššie a potreba teplejšieho oblečenia s dlhými rukávmi čoraz mizne. Je načase ukázať vašu krásnu postavu a ženské krivky. Najlepšie v oblečení, ktoré pristane vášmu typu postavy ako uliate. Ale čo farba?

Zamýšľali ste sa už niekedy nad tým, aká farba vám pristane? Väčšinou nosí človek to, čo sa mu páči a v čom sa cíti pohodlne. Avšak pokiaľ chcete byť in a držať krok s módou, mali by ste tiež vedieť, čo vám pristane a čo by ste mali zo svojho šatníka vyhodiť, darovať kamarátke, poprípade nechať ležať v obchode.

Nie nadarmo sa hovorí, že farby odzrkadľujú naše vnútro a to, ako sa cítime. Každé ráno vstávame s nejakým pocitom, nejakou novou myšlienkou a inou náladou. Podľa toho sa odvíja aj čas, ktorý strávime výberom oblečenia. Väčšina ľudí si vyberá tmavšie, nevýrazné a fádne farby v deň, keď sa zrovna necíti najlepšie, poprípade majú málo energie a tak sa im nič štýlovejšie vymýšľať nechce.

Avšak pokiaľ mali skvelý spánok, výbornú náladu a celkovo sa na nadchádzajúci deň tešia, ukážu to práve aj na svojom outfite. Nielen kúskami a doplnkami, pre ktoré sa rozhodnú, ale aj už spomínanou farbou. Takýto ľudia siahajú viac po svetlejších odtieňoch a žiarivejších farbách.

Čo sa týka faktorov, ktoré by mali byť pri výbere farebného oblečenia zvážené, tých je niekoľko. Odvíjajú sa predovšetkým od toho, aký máme odtieň pokožky a farbu vlasov. Odtieň pokožky je však v tomto prípade o niečo dôležitejší. Svetlým typom sa nehodia veľmi svetlé farby a v niektorých prípadoch ani pastelové či neónové.

Vo svetlých farbách pokožka v takomto prípade zaniká a človek vyzerá mdlo, unavene a takpovediac bez života. Ak je nejaká vaša obľúbená farba svetlá, nezúfajte. Stačí, ak siahnete po o čosi tmavšom odtieni. Naopak, takéto svetlé či neónové farby sa hodia tmavšiemu typu pokožky, poprípade pokožke pekne opálenej cez leto. Na takýchto ľuďoch tieto farby priam žiaria a vyzerajú naozaj super. Avšak i napriek takýmto malým radám nezabúdajte na to, že krásna budete predovšetkým vtedy, keď sa budete v oblečení cítiť pekne a príjemne.

Zaujal vás článok? Zapojte sa do diskusie:

Obľúbené kategórie

Blúzky už od 199 
Moderné dámske blúzky rôznych farieb za vynikajúce ceny. Všetko skladom, do 24 hodín u vás.